Dziennik

Przez Naszą-klasę zostaniesz bez pracy

autor: Ilona Blicharz, 9 października 2008

Uważaj, co piszesz w internecie. Może się okazać, że przez to nie dostaniesz pracy. Pracodawcy coraz częściej bowiem korzystają z serwisów społecznościowych, aby zdobyć informacje o przyszłym pracowniku. Sprawdzają nie tylko portale związane z karierą, ale także te rozrywkowe jak nasza-klasa.pl. Z najnowszych badań wynika, że aż 22 procent menedżerów, zanim zaproponuje pracę, sprawdza kandydata w internecie.

Dziś każda osoba, która używa portali społecznościowych, musi uważać na informacje, które tam pozostawi. Nie może swobodnie narzekać na swojego pracodawcę czy dyskutować na forach w godzinach pracy. Wszystko to może bowiem wypłynąć podczas starania się o nową posadę.

Portal CareerBuilder.com publikował badania, z których wynika, że aż 22 proc. menedżerów rekrutujących pracowników deklaruje, że wyszukuje o nich informacji w internecie. Ponad jedna trzecia z nich przyznaje, że przynajmniej raz zrezygnowała z zaproponowania kandydatowi pracy z powodu informacji, jakie tam znalazła.
„Pracodawca sprawdza przede wszystkim, czy kandydat podaje prawdziwe informacje, jak się wyraża, czy bierze udział w dyskusjach merytorycznych” – mówi Ewelina Kitlińska z międzynarodowej firmy doradztwa personalnego Hays. „Rejestrując się na jakich serwisach, trzeba pamiętać, że jest to medium dla wszystkich” – dodaje.

[…]
Pełna treść artykułu dostepna u Wydawcy.