Hand made biżu

Ręcznie robiona biżuteria jest na topie, bo doskonale pozwalapodkreślić indywidualny styl i daje gwarancję, że nikt inny nie będzie miał takiej samej ozdoby.

Oryginalną biżuterię można zrobić samemu. Wszystkie niezbędne elementy dostępne są w internetowych sklepach. Największym i najbardziej znanym jest Qnszt.pl. Znaleźć tu można kamienie, korale szklane, plastikowe, niezwykle modne ostatnio, barwne koraliki: fimo, lampwork i cloisonne. Same korale nie wystarczą ? trzeba je ze sobą połączyć, tak by tworzyły harmonijną całość. Do tego służą półfabrykaty: srebrne, posrebrzane, pozłacane, a ponadto linki jubilerskie oraz rzemienie. W Qnszt.pl kupić można także narzędzia niezbędne do wyrobu biżuterii. Równie bogaty wybór jest w sklepie Artfan.pl. Dodatkowo jest w nim przemiła obsługa, co w przypadku sklepu internetowego nie jest istotne, ale jest ważne w momencie reklamacji. A te mogą się czasem zdarzyć, np. kiedy koral lub kamień pęknie w transporcie. Do dużych sklepów można zaliczyć też Rajkorali.pl czy Dadaleria.pl. W pierwszym z nich niestety nie można kupić żadnych półfabrykatów, ale korale tam prezentowane są bardzo dobrej jakości. W Dadaleria.pl oprócz produktów biżuteryjnych można dostać także różne dodatki pasmanteryjne.
Jeśli niebiosa poskąpiły zdolnych rączek, trzeba rozejrzeć się wokół i znaleźć w swoim otoczeniu dziewczyny, które trudnią się wyrobem biżuterii. Jest ich niemało. Poznać je można po unikalnych kolczykach, bransoletkach czy koralach. Same „biżuteryjki” niekoniecznie chcą się afiszować ze swoimi wyrobami, bo ich praca to najczęściej działalność w szarej strefie, dorabianie bez podatku do studenckich dochodów. Jeśli te dziewczyny prezentują swoje produkty w Internecie, to najczęściej na blogach i bez podanej ceny. Sprzedaż z pierwszej ręki ma tę zaletę, że nie traci się czasu na wykonanie tego, co może zrobić ktoś inny. Poza tym kupujemy biżuterię taniej niż w internetowych galeriach, które narzucają za pośrednictwo w sprzedaży marże w wysokości 30-40 procent. Co więcej, wykonawczyni zrobi dla nas biżuterię o dowolnie wybranej formie i w dowolnym kolorze.

Jeśli nie znamy żadnej „biżuteryjki”, pozostają nam galerie internetowe, w których znajdziemy bogaty wybór biżuterii. Obok znanych i ugruntowanych na rynku internetowym sklepów hand made będących wirtualnym targowiskiem, gdzie prace wystawia po kilkudziesięciu artystów, takich jak Pakamera.pl czy Galeriaklimaty.pl, powstają ciągle nowe. Do takich nowych miejsc należy sklep Niezwyklosci.pl czy Studio2.net.pl, które skupiają prace zaledwie kilku artystów. Są też sklepy prezentujące biżuterię bardzo nietypową, jak np. Kaarton.pl pełen zabawnych potworków, zwierzaków i trupich główek. Wybór spośród mnóstwa rzeczy jest trudny, ale jaki przyjemny! W dodatku kiedy zdecydujemy się na zakup, możemy być pewni, że staniemy się posiadaczami naprawdę unikalnej biżuterii.

Artykuł można wykorzystywać do przedruków wyłącznie z zachowaniem przepisów  obowiązującego prawa autorskiego i prasowego. W takim wypadku muszą zawierać dane o źródle publikacji oraz autorze. Podpis do tekstu musi wyglądać następująco:

Tytuł: Hand made biżu
Autor: Ewelina Kitlińska,
www.kitlinska.pl
Źródło: Gazeta Studencka, grudzień 2006 (nr 13/102)